Toto je Návrh na postavení mlýna p. J. Frice v Dědicích u Vyškova z 20. dubna roku 1930 (Národní archiv, Mlynářské ústředí, rejstříkové č. mlýna 5364, karton 474 (NA, MlÚ, rej. č. 5364, ka 474).). Jde tu nikoli o postavení budovy jako takové (přestavbu vyhořelého mlýna), smyslem je zachycení uspořádání mlýnské technologie - strojů.
Je to prostě návrh (schválený - razítko a podpis na druhé straně). A uvědomme si, že je to schéma (situace). Odchylky jsou tedy nejen prostým důkazem toho, jak to vypadá, když se něco provádí v praxi, ale pokračováním práce na dotvoření konečné podoby nového mlýna v následujících měsících; stavěla firma Tesařík a spol. Při srovnání postaveného a provozovaného vnitřního vybavení se skutečností nám brzy padnou do oka hlavně ty větší rozdíly v umístění některých částí mlýnského vybavení oproti skutečnosti. Několik metrů v umístění položky inventáře nejde tak snadno přehlédnout.
To ale nevadí, aspoň je co srovnávat - konečně máme k dispozici oba schválené plány na přestavbu vyhořelého mlýna. Je to díky dopoledni 12. července 2013 strávenému zhruba mezi čtvrt na deset až půl dvanácté v Národním archivu, - indicii, že jsou plány ve složce jsem měl z korespondence s mlynářským ústředím z roku 1939, kdy mlynář Josef Fric plány odeslal jako přílohu dotazníku pro zápis do mlynářského rejstříku s poznámkou, aby mu byly následně vráceny zpět.
Čelní pohled od západu na mlýn.
Příčný řez 1.
Podélný řez.
Příčný řez 2.
Půdorys podstřeší.
Půdorys válcové podlahy.
Půdorys manipulační podlahy.